Pages Navigation Menu

Kuchenki mikrofalowe Amica ranking

 

Jaką kuchenkę mikrofalową Amica kupić?

 

Firma Amica, to bezsprzecznie lider sprzętu AGD, nie tylko na rynku polskim, ale też na europejskim. Firma od 70 lat działa w tym segmencie, cały czas doskonaląc swoje wyroby. Na polskim rynku Amica wielokrotnie zdobywała statuetkę i tytuł The Most Trusted Brand – Marki Godnej Najwyższego Zaufania, co świadczy o satysfakcji klientów z używania produktów firmy. Dlatego postanowiliśmy zająć się porównaniem trzech kuchenek mikrofalowych tego producenta, aby przybliżyć klientom ich cechy.

a-kuchenka-mikrofalowka-amica

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które służy głównie do podgrzewania, gotowania, gotowania na parze, grillowania, rozmrażania, a także do np. wypiekania chleba. Obecnie nie tylko najlepsza kuchenka mikrofalowa Amica ma szereg funkcji usprawniających pracę w kuchni. Różnią się one w zależności od modelu. Jednak wiele z nich zawiera programy, które zważą produkt, i po wybraniu przez użytkownika nazwy potrawy z menu dostępnego w kuchence, urządzenie samo dobierze długość i temperaturę pieczenia.

Zasada działania mikrofalówki jest taka, że mikrofale emitowane przez urządzenie wnikają w produkt, a następnie wprawiają w drgania cząsteczki wody. Ich silne tarcie wyzwala energię cieplną, która przenosi się na całą potrawę. Naczynia, jakich można używać w mikrofali to ceramika, szkło i plastik, które przepuszczają mikrofale i nie nagrzewają się. Nie wolno natomiast używać naczyń metalowych, bo powodują one prądy wirowe, silne nagrzewanie się, a nawet iskrzenie. Również nie należy w mikrofali podgrzewać naczyń szczelnie zamkniętych (a także jaj w całości), ponieważ rosnące ciśnienie wewnątrz może doprowadzić do ich rozerwania. Nie należy również włączać pustej kuchenki, bo może ona ulec uszkodzeniu, gdy nie ma w środku produktu pochłaniającego energię mikrofal.

Kuchenki mikrofalowe Amica w dobrych cenach są wyposażone w wiele nowoczesnych rozwiązań. Na przykład funkcję szybkiego startu, dzięki której wybierasz od razu cały proces obróbki: rozmrażanie, podgrzewanie i opiekanie, a mikrofala sama przechodzi od jednej funkcji do drugiej, zawiadamiając Cię o końcu procesu i gotowości potrawy do spożycia.

Funkcja grzania kombinowanego pozwala na przygotowanie potrawy z użyciem mikrofal i grilla, dzięki czemu uzyskujesz szybkość i wspaniały efekt w postaci przyrumienionej skórki potrawy.

Obudowa kuchenek mikrofalowych Amica gwarantuje równomierne podgrzewanie potraw, co sprawia również obrotowy talerz w rozmiarach od 24,5 do 27 cm, w zależności od modelu.

 

 

Najlepsze kuchenki mikrofalowe Amica w 2017 roku

 

 

 

 

Amica AMG20M70GSV

 

2-amica-amg20m70gsvKolejna, dobra i tania kuchenka mikrofalowa Amica, to model AMG20M70GSV., który ma pojemność 20 litrów i sterowanie mechaniczne.

Maksymalna moc mikrofali w tym urządzeniu wynosi 700 W, a grilla 900W. Natomiast wymiary to: szerokość 45,2 cm; wysokość 26,2 cm; oraz głębokość 33 cm. Model ten można wykorzystać nastawiając 9 różnych poziomów mocy. Obrotowy talerz we wnętrzu o średnicy 24,5 cm ułatwia równomierne nagrzewanie się potraw. Kuchenka posiada 3 podstawowe funkcje, są to rozmrażanie, podgrzewanie, oraz funkcja grilla. Przy czym dostępne jest rozmrażanie czasowe.

Wewnątrz znajdziemy również ruszt, który będzie użyteczny przy korzystaniu z grilla. Kuchenka posiada również timer, który możemy nastawić na maksymalny czas 30 minut. O zakończeniu ustawionego procesu obróbki, model ten powiadomi nas sygnałem dźwiękowym.

Wnętrze mikrofalówki zostało wykończone łatwą do czyszczenia emalią, natomiast na zewnątrz mamy czarny panel, ze srebrną obudową. Klienci, którzy zakupili ten model, wybrali go ze względu na renomowaną markę. Przekazują też oni, że wybór był trafny, bo kuchenka jest solidna, łatwo się ją obsługuje i czyści.

 

 

 

Amica AMGF23E1GB

 

3-amica-amgf23e1gbOstatni model to Amica AMGF23E1GB, o pojemności 23 litry i mocy kuchenki 900 W, a grilla 1000 W. Wymiary tego modelu wynoszą: wysokość 28,1 cm; szerokość 48,3 cm, głębokość 37,2 cm. Sterowane elektronicznie urządzenie można ustawić w 6 poziomach mocy.

Ponadto posiada osiem programów automatycznych, w których, po określeniu rodzaju potrawy, kuchenka dobierze parametry temperatury i czasu grzania. A specjalny system przestrzennego rozprowadzania fal zadba o precyzyjne i równomierne podgrzewanie. Model ten posiada bardzo przydatną funkcję opóźnionego startu. Dzięki niej Twoja potrawa może być gotowa dokładnie w założonym przez Ciebie terminie.

Mamy tutaj również funkcje rozmrażania, zarówno czasowego, jak i wagowego. Model ten został także wyposażony w funkcje szybki start. Dzięki niej można urządzenie szybko uruchomić z maksymalną mocą mikrofal. Jest to funkcja przydatna do szybkiego podgrzania dań. Ale w tej kuchence można nie tylko podgrzewać gotowe produkty, można ją używać do gotowania. Dostępne jest również grzanie kombinowane z wykorzystaniem mikrofal i grilla jednocześnie.  

Przydatną funkcją jest też wyposażenie w zabezpieczenie rodzicielskie, dzięki czemu rodzice mogą być spokojni o to, że ich pociechy nie zrobią sobie krzywdy. Opinie o kuchenkach mikrofalowych Amica AMGF23E1GB mówią, że jest wyposażona w bardzo dobry programator, użytkownicy chwalą programy automatyczne, combigrill i quick start. Również podoba się konsumentom prosta obsługa i ładny wygląd urządzenia.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Amica AMG20E70GIV

 

1-amica-amg20e70givPierwszy z opisywanych produktów to Amica AMG20E70GIV. Ta 20 litrowa kuchenka posiada sterowanie elektroniczne, oraz 9 poziomów mocy, począwszy od maksymalnej 700 W, a także 9 programów automatycznych. Grill kwarcowy natomiast ma moc 900 W.

Rozmiary tego modelu wynoszą: wysokość 26,2 cm; szerokość 45,2 cm; głębokość 33,5 cm. Wśród programów znajdziemy rozmrażanie czasowe i wagowe. Pozwala to zoptymalizować czas rozmrażania i skrócić czas podgrzewania do minimum, przy osiągnięciu pełnego efektu rozmrożenia potrawy. Kuchnia ma również możliwość uruchomienia trzech programów następujących po sobie, przy wykorzystaniu różnych poziomów mocy, czyli podgrzewanie wieloetapowe.

Ponadto model ten jest wyposażony w talerz obrotowy o średnicy 24,7 cm. Dzięki sterowaniu elektronicznemu można bardzo precyzyjnie ustawić czas pracy urządzenia. Jest to szczególnie przydatne przy podgrzewaniu małych ilości produktów. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w blokadę uniemożliwiającą uruchomienie je przez dzieci.

Znajdziemy tu także timer z ustawieniem czasu do 95 min. A na zakończenie pracy model ten zawiadomi nas o zakończeniu procesu specjalnym dźwiękiem. Klienci uważają, że jest to świetny model do podgrzewania lub rozmrażania, prosty w obsłudze, wydajny i trwały.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...