Pages Navigation Menu

Kuchenki mikrofalowe Amica ranking

 

Wśród licznych producentów produktów AGD, jednym z najbardziej cenionych jest Amica. Swą sławę zdobyła dzięki wdrażaniu innowacyjnych pomysłów i stosowaniem wysokiej jakości materiałów. Marka wprowadziła na rynek wiele modeli kuchenek mikrofalowych, zróżnicowanych pod względem parametrów i funkcji. Z tego powodu przygotowaliśmy zestawienie urządzeń, które cieszą się największą popularnością wśród konsumentów. Przykładem wysokiej klasy sprzętu jest model 20E70GSVl . Mikrofalówka została wyposażona w funkcję kombinowanego grzania, która umożliwia jednoczesne podgrzewanie i grillowanie dania. Ponadto, specjalny system mikrofal równomiernie działa na produkty, co sprawia, że po wyjęciu są one ciepłe zarówno u góry, jak i wewnątrz. Prosta konstrukcja i jasno opisane funkcje są ważnym czynnikiem, powodującym wybór tego modelu. Według konsumentów Amica  20E70GSV to idealne połączenie minimalizmu formy z bogactwem przydatnych funkcji. Podobnymi opiniami cieszy się model AMGF23E1GB. Wyposażony w 8 programów zapisanych w karcie pamięci, sam dostosowuje moc i czas pracy urządzenia, tak aby danie po wyjęciu było soczyste i odpowiednio podgrzane.

 

 

Jaką kuchenkę mikrofalową Amica kupić?

 

Firma Amica, to bezsprzecznie lider sprzętu AGD, nie tylko na rynku polskim, ale też na europejskim. Firma od 70 lat działa w tym segmencie, cały czas doskonaląc swoje wyroby. Na polskim rynku Amica wielokrotnie zdobywała statuetkę i tytuł The Most Trusted Brand – Marki Godnej Najwyższego Zaufania, co świadczy o satysfakcji klientów z używania produktów firmy. Dlatego postanowiliśmy zająć się porównaniem trzech kuchenek mikrofalowych tego producenta, aby przybliżyć klientom ich cechy.

a-kuchenka-mikrofalowka-amica

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które służy głównie do podgrzewania, gotowania, gotowania na parze, grillowania, rozmrażania, a także do np. wypiekania chleba. Obecnie nie tylko najlepsza kuchenka mikrofalowa Amica ma szereg funkcji usprawniających pracę w kuchni. Różnią się one w zależności od modelu. Jednak wiele z nich zawiera programy, które zważą produkt, i po wybraniu przez użytkownika nazwy potrawy z menu dostępnego w kuchence, urządzenie samo dobierze długość i temperaturę pieczenia.

Zasada działania mikrofalówki jest taka, że mikrofale emitowane przez urządzenie wnikają w produkt, a następnie wprawiają w drgania cząsteczki wody. Ich silne tarcie wyzwala energię cieplną, która przenosi się na całą potrawę. Naczynia, jakich można używać w mikrofali to ceramika, szkło i plastik, które przepuszczają mikrofale i nie nagrzewają się. Nie wolno natomiast używać naczyń metalowych, bo powodują one prądy wirowe, silne nagrzewanie się, a nawet iskrzenie. Również nie należy w mikrofali podgrzewać naczyń szczelnie zamkniętych (a także jaj w całości), ponieważ rosnące ciśnienie wewnątrz może doprowadzić do ich rozerwania. Nie należy również włączać pustej kuchenki, bo może ona ulec uszkodzeniu, gdy nie ma w środku produktu pochłaniającego energię mikrofal.

Kuchenki mikrofalowe Amica w dobrych cenach są wyposażone w wiele nowoczesnych rozwiązań. Na przykład funkcję szybkiego startu, dzięki której wybierasz od razu cały proces obróbki: rozmrażanie, podgrzewanie i opiekanie, a mikrofala sama przechodzi od jednej funkcji do drugiej, zawiadamiając Cię o końcu procesu i gotowości potrawy do spożycia.

Funkcja grzania kombinowanego pozwala na przygotowanie potrawy z użyciem mikrofal i grilla, dzięki czemu uzyskujesz szybkość i wspaniały efekt w postaci przyrumienionej skórki potrawy.

Obudowa kuchenek mikrofalowych Amica gwarantuje równomierne podgrzewanie potraw, co sprawia również obrotowy talerz w rozmiarach od 24,5 do 27 cm, w zależności od modelu.

 

 

Najlepsze kuchenki mikrofalowe Amica w 2018 roku

 

 

Amica AMG20M70GSV

 

2-amica-amg20m70gsvKolejna, dobra i tania kuchenka mikrofalowa Amica, to model AMG20M70GSV., który ma pojemność 20 litrów i sterowanie mechaniczne.

Maksymalna moc mikrofali w tym urządzeniu wynosi 700 W, a grilla 900W. Natomiast wymiary to: szerokość 45,2 cm; wysokość 26,2 cm; oraz głębokość 33 cm. Model ten można wykorzystać nastawiając 9 różnych poziomów mocy. Obrotowy talerz we wnętrzu o średnicy 24,5 cm ułatwia równomierne nagrzewanie się potraw. Kuchenka posiada 3 podstawowe funkcje, są to rozmrażanie, podgrzewanie, oraz funkcja grilla. Przy czym dostępne jest rozmrażanie czasowe.

Wewnątrz znajdziemy również ruszt, który będzie użyteczny przy korzystaniu z grilla. Kuchenka posiada również timer, który możemy nastawić na maksymalny czas 30 minut. O zakończeniu ustawionego procesu obróbki, model ten powiadomi nas sygnałem dźwiękowym.

Wnętrze mikrofalówki zostało wykończone łatwą do czyszczenia emalią, natomiast na zewnątrz mamy czarny panel, ze srebrną obudową. Klienci, którzy zakupili ten model, wybrali go ze względu na renomowaną markę. Przekazują też oni, że wybór był trafny, bo kuchenka jest solidna, łatwo się ją obsługuje i czyści.

Amica AMG 20E70GSV to urządzenie o wymiarach 26, 2 cm x 45,2 cm x 33,5 cm i pojemności 20 l. Maksymalna moc sprzętu podczas standardowego odgrzewania to 700 W, natomiast grillowania – 900 W. Model posiada talerz o średnicy 24,5 cm.

 

ZALETY

Combigrill: Jeśli marzysz o idealnie podgrzanej sałatce makaronowej z chrupiąca warstwą żółtego sera na wierzchu funkcja combigrill pomoże uzyskać Ci taki efekt. Kombinowane grzanie umożliwia bowiem jednoczesne uruchomienie mikrofali i grilla.

System mikrofali: Urządzenie wyposażone zostało w najnowszej generacji system Multi Waves, który gwarantuje równomierne ogrzewanie całego posiłku, bez względu na to w jakim naczyniu się znajduje.

Ruszt: W zestawie znajdziemy ruszt, dzięki któremu przyrządzimy soczyste kiełbaski lub karkówkę, w takiej samej postaci, jaką możemy uzyskać na standardowym grillu.

Sygnalizacja dźwiękowa: Po upływie ustawionego przez nas czasu mikrofalówka uruchomi dzwonek informujący, że nasze danie jest już gotowe.

Łatwa obsługa: Kuchenka posiada dwa pokrętła za pomocą których określamy moc i czas pracy sprzętu. Dzięki temu w ciągu paru chwil obsługę urządzenia opanuje nawet osoba, która dotychczas nie korzystała z tego typu AGD.

 

 

 

Amica AMGF23E1GB

 

3-amica-amgf23e1gbOstatni model to Amica AMGF23E1GB, o pojemności 23 litry i mocy kuchenki 900 W, a grilla 1000 W. Wymiary tego modelu wynoszą: wysokość 28,1 cm; szerokość 48,3 cm, głębokość 37,2 cm. Sterowane elektronicznie urządzenie można ustawić w 6 poziomach mocy.

Ponadto posiada osiem programów automatycznych, w których, po określeniu rodzaju potrawy, kuchenka dobierze parametry temperatury i czasu grzania. A specjalny system przestrzennego rozprowadzania fal zadba o precyzyjne i równomierne podgrzewanie. Model ten posiada bardzo przydatną funkcję opóźnionego startu. Dzięki niej Twoja potrawa może być gotowa dokładnie w założonym przez Ciebie terminie.

Mamy tutaj również funkcje rozmrażania, zarówno czasowego, jak i wagowego. Model ten został także wyposażony w funkcje szybki start. Dzięki niej można urządzenie szybko uruchomić z maksymalną mocą mikrofal. Jest to funkcja przydatna do szybkiego podgrzania dań. Ale w tej kuchence można nie tylko podgrzewać gotowe produkty, można ją używać do gotowania. Dostępne jest również grzanie kombinowane z wykorzystaniem mikrofal i grilla jednocześnie.  

Przydatną funkcją jest też wyposażenie w zabezpieczenie rodzicielskie, dzięki czemu rodzice mogą być spokojni o to, że ich pociechy nie zrobią sobie krzywdy. Opinie o kuchenkach mikrofalowych Amica AMGF23E1GB mówią, że jest wyposażona w bardzo dobry programator, użytkownicy chwalą programy automatyczne, combigrill i quick start. Również podoba się konsumentom prosta obsługa i ładny wygląd urządzenia.

Kuchenka mikrofalowa Amica AMGF23E1GB to sprzęt o mocy 900 W i z grillem 1000 W. Jej pojemność wynosi 23 l, natomiast szerokość, głębokość i wysokość mają odpowiednio 48,3 cm, 37,2 cm i 28,1 cm. Wyposażona została w szklany talerz o średnicy 27 cm.

 

ZALETY

8 programów: Urządzenie dysponuje 8 programami zapisanymi w pamięci wewnętrznej. Dzięki temu możemy określić jakie danie podgrzewamy i jego wagę, a mikrofalówka sama dobierze idealny dla danego produktu tryb pracy.

Child lock: Aby uniknąć przypadkowej zmiany zapisanych przez nas ustawień, producent zaopatrzył sprzęt w funkcję child lock, która odblokuje mikrofalówkę dopiero po wpisaniu przez nas odpowiedniego kodu.

Rozmrażanie wagowe: Jeśli chcesz szybko rozmrozić kawałek mięsa lecz nie wiesz, jaki czas ustawić wystarczy, że podasz jego wagę. Urządzenie podpowie Ci ile minut wystarczy, by produkt był zdatny do dalszej obróbki.

Design: Czarna obudowa sprawia, że sprzęt elegancko prezentuje się zarówno w kuchniach nowoczesnych, jak i  tradycyjnych.

 

WADY

Cena: Mikrofalówka kosztuje prawie 330 zł. To spora kwota biorąc pod uwagę wyposażenie i funkcje sprzętu.

 

 

 

Amica AMG17M70V

 

Kuchenka mikrofalowa Amica AMG17M70V to wysokiej klasy urządzenie za niewielkie pieniądze. Zamknięty w emaliowanej obudowie sprzęt pięknie prezentuje się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych kuchniach. Kontrast bieli z czernią jest bowiem uniwersalnym połączeniem, które z pewnością nigdy nam się nie znudzi.

Korpus mikrofalówki ma wymiary 45,2 cm x 30,6 cm x 26,2 cm. Takie gabaryty powodują, że AGD zmieści się nawet na bardzo wąskich półkach. Jeśli więc poszukujesz produktu do małej kuchni, Amica AMG17M70V  będzie świetnym rozwiązaniem.

Sprzęt wyposażony został w dwa pokrętła, za pomocą których ustawisz czas podgrzewania dania oraz intensywność, z jaką mikrofale będą na nie oddziaływać. Prosty układ jest wygodny w użytkowaniu nawet dla osób, które rzadko korzystają z nowinek technologicznych.

Dzięki regularnym kształtom utrzymanie kuchenki w czystości jest niezwykle łatwym zadaniem. Brak zakamarków i elektronicznych elementów powoduje, że bez problemu możemy wyczyścić powierzchnię wilgotną szmatką.

Zdaniem użytkowników Amica AMG17M70V to dobrej klasy sprzęt, który z powodzeniem spełnia wszystkie podstawowe potrzeby konsumentów.

Amica AMG17M70V to dobra kuchenka mikrofalowa do 250 zł. Jej szerokość wynosi 45,2 cm, głębokość 30,6 cm, a wysokość 26,2 cm. Maksymalna moc urządzenia to 700 W.

 

ZALETY

Nóżki: Sprzęt posiada cztery nóżki, pokryte specjalnym antypoślizgowym tworzywem. Takie rozwiązanie sprawia, że mikrofalówka nie będzie przesuwać się po blacie, nawet jeśli przez przypadek ją popchniemy.

Wielkość: Niewielkie wymiary sprawiają, że urządzenie zmieści się nawet na bardzo wąskich półkach. Jest to ważny czynnik dla osób, które poszukują AGD do małej kuchni.

Cena: Za produkt zapłacimy trochę ponad 200 zł. To bardzo dobra cena biorąc pod uwagę efektywność pracy sprzętu.

 

WADY

Funkcje: Kuchenka oprócz podgrzewania nie posiada żadnych dodatkowych funkcji. Z pewnością w procesie użytkowania odczujesz brak możliwości grillowania czy inteligentnego rozmrażania.

Szyba: Ciemny front uniemożliwia doglądanie dania podczas podgrzewania, co bywa czasami drażniące.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Amica AMG20E70GIV

 

1-amica-amg20e70givPierwszy z opisywanych produktów to Amica AMG20E70GIV. Ta 20 litrowa kuchenka posiada sterowanie elektroniczne, oraz 9 poziomów mocy, począwszy od maksymalnej 700 W, a także 9 programów automatycznych. Grill kwarcowy natomiast ma moc 900 W.

Rozmiary tego modelu wynoszą: wysokość 26,2 cm; szerokość 45,2 cm; głębokość 33,5 cm. Wśród programów znajdziemy rozmrażanie czasowe i wagowe. Pozwala to zoptymalizować czas rozmrażania i skrócić czas podgrzewania do minimum, przy osiągnięciu pełnego efektu rozmrożenia potrawy. Kuchnia ma również możliwość uruchomienia trzech programów następujących po sobie, przy wykorzystaniu różnych poziomów mocy, czyli podgrzewanie wieloetapowe.

Ponadto model ten jest wyposażony w talerz obrotowy o średnicy 24,7 cm. Dzięki sterowaniu elektronicznemu można bardzo precyzyjnie ustawić czas pracy urządzenia. Jest to szczególnie przydatne przy podgrzewaniu małych ilości produktów. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w blokadę uniemożliwiającą uruchomienie je przez dzieci.

Znajdziemy tu także timer z ustawieniem czasu do 95 min. A na zakończenie pracy model ten zawiadomi nas o zakończeniu procesu specjalnym dźwiękiem. Klienci uważają, że jest to świetny model do podgrzewania lub rozmrażania, prosty w obsłudze, wydajny i trwały.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...