Pages Navigation Menu

Kuchenki mikrofalówe do zabudowy ranking

 

Jaką kuchenkę mikrofalową do zabudowy kupić?

 

Kuchenki mikrofalowe mają długą historie. Pierwsze pojawiły się na rynku po II Wojnie Światowej w 1947 roku, ale w gospodarstwach domowych na dobre zagościły dopiero w latach 70 XX wieku. Jest to świetne rozwiązanie, które ułatwia nam podgrzewanie potraw. Kiedyś urządzenia tego typu miały mniejszą wydajność i bardziej ograniczone funkcje, ale z czasem zaczęto produkować sprzęty, które łączą w sobie wiele ciekawych rozwiązań. Coraz popularniejsze stało się też zabudowywanie mikrofali w meblach kuchennych.

kuchenka-mikrofalowka-do-zabudowy

Wyróżnia się kilka typów kuchenek, w zależności od systemu sterowania. System mechaniczny wykorzystywany jest w najtańszych urządzeniach, a użytkownik sam musi wszystko obsługiwać, włącznie z ustawianiem mocy za pomocą pokrętła. System elektroniczny, stosowany w mikrofalach do zabudowy, jest wygodniejszy, gdyż panel sterujący pozwala nam wybrać poszczególne funkcje urządzenia (rodzaj potrawy, jej wagę, czas przygotowania itp.). W najdroższych modelach znajdziemy natomiast system z automatyką wagową, w którym czujniki określają wagę potrawy i tym samym dobierają odpowiedni czas i moc grzania.

Duże znaczenie ma rozmiar – pod zabudowę znajdziemy kuchenki zarówno 15 l, jak i 40 l. Wybór odpowiedniego modelu będzie podyktowany ilością miejsca, ale też potrzebami rodziny.

Jeśli chodzi o moc, na rynku dostępne są modele o mocy od 700 W do 1000 W, a nawet 1300 W, gdy urządzenie ma funkcję grilla. Moc nie jest jednak gwarancją lepszego przygotowania potraw.

Przed zakupem modelu mikrofalówki, warto przyjrzeć się dodatkowym funkcjom. Coraz popularniejsze stają się też piekarniki z funkcją mikrofali, które stanowią dużą konkurencję dla mikrofalówek, nawet tych z zaawansowanymi funkcjami. Wśród dodatkowych opcji znajdziemy crisp, grill, pizza, gotowanie na parze itp.

Kolejna kwestia to materiał – mikrofale emaliowane są najtańsze i łatwe do czyszczenia, ale niestety podatne na zarysowania, a tym samym na rdzewienie, dlatego kupując sprzęt pod zabudowę warto zwrócić uwagę na modele ze stali nierdzewnej, a najlepiej ceramiczne.

Warto też przeglądać opinie o kuchenkach mikrofalowych do zabudowy, aby mieć nie tylko pogląd na to jak urządzenie widzi dany producent, ale również jego konsumenci. Pozwoli nam to uniknąć zakupu pozornie niezastąpionego sprzętu.

Mając na uwadze powyższe wskazówki wybraliśmy trzy kuchenki mikrofalowe do zabudowy w dobrych cenach, które wyróżniają się na tle konkurencji.

 

 

Najlepsze kuchenki mikrofalówe do zabudowy w 2018 roku

 

 

Whirlpool AMW 490 IX

 

1-whirlpool-amw-490-ixNasza pierwsza propozycja to Whirlpool AMW 490 IX  – kuchenka mikrofalowa do zabudowy o pojemności 22 l. Jest to urządzenie z funkcją rozmrażania Jet Defrost, czterema poziomami mocy oraz z zabezpieczeniem przed dziećmi. Funkcja Jet Defrost zapewnia rozmrażanie zamrożonej żywności siedmiokrotnie szybsze niż w tradycyjnej kuchence mikrofalowej. Nie musisz więc bać się o bakterie które gromadzą się na jedzeniu, gdy rozmrażanie trwa zbyt długo. Stalowo-czarny kolor sprawia, że model ten jest bardzo atrakcyjny. Wymiary mikrofali to: 38,2 cm x 59,5 cm x 32 cm. Urządzenie ma kilka różnych systemów pracy, w tym podgrzewania na 4 poziomach mocy. Poza tym znajdziemy tutaj inne, przydane funkcje: zegar, szybki start, sygnał dźwiękowy zakończenia pracy, timer, chowane pokrętło. Moc mikrofali to 750 W. Ta najlepsza kuchenka mikrofalowa do zabudowy ceniona jest przez konsumentów za jakość wykonania, niezawodność i atrakcyjny design. Pięknie prezentuje się w połączeniu z nowoczesnymi meblami. Ponadto jest wysoce bezawaryjna, dlatego idealnie sprawdzi się do zabudowy.

 

 

Amica AMG20BF

 

2-amica-amg20bfAmica AMG20BF to nasza druga propozycja. Jest to świetny sprzęt z elektronicznym sterowaniem, dlatego można z łatwością go zaprogramować na daną godzinę. W efekcie Twój obiad będzie gotowy o tej godzinie, o której potrzebujesz – zawsze szybko i bezproblemowo. Poza tym ma atrakcyjny design i pięknie prezentuje się w połączeniu z różnymi szafkami kuchennymi. Urządzenie ma 9 automatycznych programów (mleko/kawa, ryż, spaghetti, ziemniaki, automatyczne odgrzewanie, ryby, kurczak, wołowina/baranina, szaszłyki), dzięki którym szybciej i wygodniej przygotujesz pyszne dania. Na panelu możemy wybrać wagę, ilość porcji, czy typ dania, a mikrofalówka sama dobierze odpowiednie parametry pracy. Model ten ma funkcję szybkiego rozmrażania, która zapobiega rozwojowi bakterii i ułatwia nam prace w kuchni, znacznie ją przyspieszając. Poza tym sprzęt ten ma specjalny system Multi Waves gwarantujący równomierne podgrzewanie potraw, dlatego zawsze będą idealnie przygotowane i pyszne. Wygodnym rozwiązaniem docenionym przez użytkowników jest zabezpieczenie przed uruchomieniem przez najmłodszych. Poza tym model ten został uznany za wysoce bezawaryjny i bardzo łatwy w obsłudze.

 

 

Samsung FG87SUST

 

3-samsung-fg87sustNasza trzecia propozycja to Samsung FG87SUST – niezawodna, dobra i tania kuchenka mikrofalowa do zabudowy. Aktywny materiał, jakim wykończono wewnętrzną część mikrofali działa jak środek antybakteryjny i jednocześnie pochłania zapachy. System TDS zastosowany w urządzeniu równomiernie rozprowadza fale, zapewniając odpowiednią temperaturę i pozwala zachować doskonały smak podgrzewanych potraw. Produkt ten ma wbudowany przycisk Eko, dzięki któremu w trybie czuwania oszczędza nawet 40 % energii.  Wygodnym rozwiązaniem w tym urządzeniu jest funkcja Samsung Rapid Defrost. Pozwala ona na równomierne rozmrażanie potraw. Dzięki nim zawsze będą świeże i pyszne. Natomiast funkcja Auto Menu pozwoli Ci zapomnieć o ciągłym przestawianiu funkcji odgrzewania. W prosty sposób dobierzesz temperaturę i czas gotowania. Kuchenka ma specjalną blokadę przed dziećmi, co zapewni naszej rodzinie bezpieczeństwo. Pojemność mikrofalówki to 23 l, a jej moc maksymalna wynosi 800 W. Maksymalny czas gotowania to nawet 99 min. Model ten ma też funkcjonalną sygnalizację dźwiękową informującą nas o tym, że potrawa została przygotowana.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...