Pages Navigation Menu

Małe kuchenki mikrofalowe ranking

 

Jaką kuchenkę mikrofalową małą kupić?

 

Historia kuchenki mikrofalowej zaczyna się po II Wojnie Światowej, w 1947 roku. Wtedy powstały pierwsze modele. Jednak to lata 70 przyniosły rozwój technologiczny w zakresie AGD i sprzęty tego typu zaczęły podbijać rynek. Na początku zachodni, potem również polski. Teraz każde gospodarstwo domowe posiada mikrofale lub przynajmniej piekarnik z funkcją mikrofali. Mikrofalówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na czas pracy. Piekarnik musi się nagrzać, a zanim podgrzejemy w nim obiad minie kilka, a nawet kilkanaście minut. Natomiast w przypadku mikrofali wygląda to zupełnie inaczej. Wystarczy dosłownie kilka minut, aby podgrzać posiłek lub rozmrozić mięso.

mala-kuchenka-mikrofalowka

W tym poradniku skupiamy się na małych modelach, które nie tracą na popularności. Głównie ze względu na fakt, że zajmują niewiele miejsca, co w przypadku małych kuchni jest dla nas najważniejsze.

Na rynku dostępne są najróżniejsze małe kuchenki mikrofalowe w dobrych cenach, ale nie wszystkie warte są naszej uwagi. Znaczenie ma tu wykorzystany materiał. Wnętrze powinno być emaliowane, gdyż jest ono najbardziej higieniczne. Urządzenie nie musi posiadać komputera ani wyświetlacza, żeby być dobre, ale oczywiście ułatwia to jego obsługę. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się modele z systemem elektrycznym. Wciąż jednak znajdziemy też sporo ciekawych propozycji z systemem mechanicznym, w którym opcje ustawiamy za pomocą pokrętła. Na uwagę zasługuje system z automatyką wagową, gdzie wbudowane czujniki określają wagę przygotowanego dania i same dobierają odpowiedni czas i moc grzania.

Mała mikrofala to taka, której pojemność wynosi mniej więcej 17 l. Rzadziej spotykane są modele 15 l. Te powyżej 20 l zaliczane są natomiast do przeciętnej wielkości. Małe sprzęty z reguły mają też mniejszą moc – zwykle ok. 700 W.

Warto przyjrzeć się dodatkowym funkcjom, jakie posiada dany sprzęt. Mniejsze sprzęty rzadziej mają funkcję grilla, czy pizzy, ale można znaleźć takie z automatycznym dostosowaniem pracy do danego produktu.

Wybierając odpowiedni model wato sprawdzić opinie o małych kuchenkach mikrofalowych, aby mieć szerszy pogląd na to, które modele faktycznie są warte uwagi.

 

 

Najlepsze małe kuchenki mikrofalowe w 2018 roku

 

 

Zelmer 29Z018

    

1-zelmer-29z018Najlepsza mała kuchenka mikrofalowa to Zelmer 29Z018. Jest to niezawodny sprzęt o mocy 700 W. Mamy tutaj możliwość 5-stopniowej regulacji, co pozwali nam na dostosowanie intensywności pracy do danych produktów spożywczych. Zawsze będą dobrze podgrzane, a my zapomnimy o ciągłym przedłużaniu pracy urządzenia. Wygodny minutnik pozwoli nam na dokładne ustawienie czasu przygotowywania posiłków. Ty zajmiesz się innymi sprawami, a kuchenka powiadomi Cię o zakończeniu pracy – włącza się wtedy sygnał dźwiękowy. Pojemność tego modelu to 17 l. Stanowi idealną propozycję do każdej, małej kuchni. Jest też niezastąpiona w biurze. Urządzenie ma bardzo wygodny wyświetlacz, który pokazuje nam wszystkie funkcje podgrzewania i minutnika. Ma również wbudowany zegar. Konsumenci, którzy zdecydowali się na ten model potwierdzają, że jest naprawdę solidny. Poza tym jest niezwykle funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu czystości. Sam design urządzenia też zwraca na siebie uwagę. Łatwo dopasujemy ten sprzęt do innego AGD w naszej kuchni.

 

 

Bosch HMT75M451

 

2-bosch-hmt75m451Kuchenka mikrofalowa BOSCH HMT 75M451 to nasz numer drugi. Urządzenie ma możliwość podwieszenia, a więc jest idealne do kuchni, gdzie brakuje miejsca na blacie, ale istnieje możliwość montażu na ścianie. Model ten ma 5 poziomów mocy, co umożliwi nam odpowiedni dobór funkcji do aktualnie przyrządzanego dania. Pojemność urządzenia to 17 l. Bosch HMT75M451 ma wygodny wyświetlacz ułatwiający obsługę. Moc mikrofali to 800 W. Wśród opcji pracy znajdziemy m.in. podgrzewanie, a także automatyczny dobór czasu pracy urządzenia do przygotowywanej potrawy. Mikrofala jest też wyposażona w funkcję czasowego rozmrażania, która zapobiega rozwojowi bakterii (czas rozmrażania jest krótszy i bakterie nie mogą się rozwinąć). Sprzęt ten jest wyposażony w duży wyświetlacz cyfrowy ze wskaźnikiem czasu aktualnego i czasu pracy.  Wymiary produktu to: wysokość – 28 cm, szerokość – 46 cm, głębokość – 32 cm. Wygodnym rozwiązaniem jest sygnał dźwiękowy zakończenia pracy. Konsumenci docenili wygląd tego sprzętu, jego łatwą obsługę. Dużą zaletą według użytkowników są niewielkie gabaryty tego modelu.

 

 

Amica AMG17M70V

 

3-amica-amg17m70vNasza trzecia propozycja to dobra i tania mała kuchenka mikrofalowa Amica AMG17M70V. Podobnie, jak nasze poprzednie propozycje ma pojemność 17 l. Wymiary urządzenia to: wysokość – 26,2 cm, szerokość – 45,2 cm, głębokość – 30,6 cm. Sterowanie mechaniczne jest intuicyjne i obsługa nie będzie skomplikowana. Sygnalizacja dźwiękowa informuje nas o zakończeniu pracy urządzenia. W czasie przygotowywania posiłku możemy robić coś innego.  Emaliowane wnętrze zapewnia nam higienę i jest łatwe w utrzymaniu czystości. Urządzenie jest wyposażone w specjalny system, regularnego rozchodzenia się mikrofal. Gwarantuje on równomierne podgrzewanie potraw. Model ten ma funkcję rozmrażania czasowego, która zapobiega rozwojowi bakterii (skraca się czas rozmrażania i bakterie nie rozwijają się na jedzeniu).  Moc mikrofali to 700 W. Front został wykończony w czerni, a elementy sterowania są białe. Urządzenie ma zegar mechaniczny 30 min. Użytkownicy wysoko ocenili solidność wykonania mikrofali, jej atrakcyjną obudowę. Poza tym uznano, że jest łatwa w obsłudze, a ponieważ zajmuje niewiele miejsca jest idealna do niewielkiej kuchni.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...